Nasze meble

Nasze meble

Nie da się ukryć, że na ogólny wygląd naszego mieszkania ogromny wpływ mają znajdujące się tam meble. Warto więc zadbać o to, żeby prezentowały się one nader okazale i dobrze komponowały się z resztą aranżacji.

Z pewnością wielu z nas ma jeszcze w domu meble pamiętające poprzednią epokę. Niestety, projektanci mebli z czasów, w których dominował w Polsce socjalizm, inspirowali się stylem nieadekwatnym do standardów XXI wieku. To, że dane sprzęty mają już swoje lata, nie oznacza wcale, że muszą się źle prezentować. Socrealistyczny design nie przetrwał chyba jednak próby czasu i jeśli w naszym mieszkaniu są jeszcze jego pozostałości, to trzeba by się ich czym prędzej pozbyć.

W dzisiejszych czasach design mebli może przybierać bardzo różne postacie. Jeśli zależy nam na oryginalności rozwiązań aranżacyjnych, to raczej powinniśmy omijać szerokim łukiem popularne sklepy ze sprzętami domowymi. Nic nie ujmując hurtownikom, trzeba jednak stwierdzić, że akcesoria z ich kolekcji stworzone są z myślą o masowym odbiorcy, a nie o zwolenniku indywidualizmu czy też osobie poszukującej intrygujących rozwiązań aranżacyjnych.

Przy wyborze mebli do mieszkania musimy pamiętać o tym, żeby wszystkie sprzęty, na które się zdecydujemy, idealnie do siebie pasowały. Spójność aranżacji jest kluczem do osiągnięcia zadowalającego efektu.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *